A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A 2011. évi nyári universiadén műugrásban férfiaknál és nőknél 6-6 versenyszámban – 1 méteren, 3 méteren, 3 méter szinkronban, toronyban, szinkrontoronyban és csapatversenyben – osztottak érmeket. A versenyeket 2011 . augusztus 16. és 22. között rendezték a Shenzhen Swimming and Diving Gym-ben.
A versenyszámok időrendje [ szerkesztés ]
Dátum
Idő
Program[1]
2011 . augusztus 16. , kedd
10:00
Nők 1 m selejtező
12:00
Nők 1 m A csoport elődöntő
12:35
Nők 1 m B csoport elődöntő
16:00
Férfiak 3 m szinkron döntő
18:20
Nők 1 m döntő
2011 . augusztus 17. , szerda
10:00
Férfiak 3 m selejtező
12:50
Férfiak 3 m elődöntő
16:00
Férfiak 3 m döntő
2011 . augusztus 18. , csütörtök
10:00
Nők torony selejtező
11:40
Nők torony elődöntő
16:00
Nő torony döntő
2011 . augusztus 19. , péntek
10:00
Férfiak 1 m selejtező
12:15
Férfiak 1 m A csoport elődöntő
12:55
Férfiak 1 m B csoport elődöntő
16:00
Nők torony szinkron döntő
18:05
Férfiak 1 m döntő
2011 . augusztus 20. , szombat
10:00
Nők 3 m selejtező
11:50
Nők 3 m elődöntő
16:00
Nők 3 m döntő
2011 . augusztus 21. , vasárnap
10:00
Férfiak torony selejtező
12:15
Férfiak torony elődöntő
16:00
Férfiak torony döntő
2011 . augusztus 22. , hétfő
14:30
Nők 3 m szinkron döntő
16:30
Férfiak torony szinkron döntő
17:30
Nők csapatverseny
18:00
Férfiak csapatverseny
A versenyen részt vevő országok [ szerkesztés ]
Zárójelben a sportolók száma![2]
versenyszám[4]
arany
ezüst
bronz
férfiak
1 méteres műugrás
Lin Csin Kína
487,00
Szun Cse-je Kína
460,20
Illja Kvasa Ukrajna
454,55
3 méteres műugrás
Ho Csung Kína
539,30
Julián Sánchez Mexikó
515,50
Ilja Zaharov Oroszország
471,95
3 méteres szinkronugrás
Kína Csin Kaj Lin Csin
419,07
Mexikó Rommel Pacheco Jonathan Ruvalcaba
385,32
Japán Okamoto Ju Szakai Sho
374,40
10 méteres toronyugrás
Vu Csün Kína
357,00
Viktor Minyibajev Oroszország
528,75
Rommel Pacheco Mexikó
492,05
10 méteres szinkronugrás
Kína Huo Liang Lin Csin
474,69
Oroszország Viktor Minyibajev Ilja Zaharov
453,42
Mexikó Rommel Pacheco Jonathan Ruvalcaba
421,50
csapatverseny
Kína
3718,46
Ukrajna
3239,83
Oroszország
3239,69
nők
1 méteres műugrás
Si Ting-mao Kína
320,65
Kelci Bryant USA
304,00
Csen Je Kína
283,30
3 méteres műugrás
Ho Ce Kína
384,70
Vang Han Kína
370,00
Paola Espinosa Mexikó
323,60
3 méteres szinkronugrás
Kína Ho Ce Vang Han
334,20
Ukrajna Olena Fedorova Hanna Piszmenszka
301,50
USA Bianca Alvarez Carrie Dragland
292,50
10 méteres toronyugrás
Paola Espinosa Mexikó
385,25
Pandalela Rinong Pamg Malajzia
381,75
Vang Hszin Kína
370,55
10 méteres szinkronugrás
Kína Vang Hszin Csen Zso-lin
349,98
Mexikó Paola Espinosa Tatiana Ortiz
330,48
Malajzia Pandalela Rinong Pamg Leong Mun Yee
316,98
csapatverseny
Kína
2674,18
USA
2373,03
Malajzia
2336,23
#
Ország[5]
Név
Selejtező
Középdöntő
Döntő
Rangsor
Pontok
Rangsor
Pontok
Rangsor
Pontok
Kína
Lin Csin
2
443,90
1
487,00
Kína
Szun Cse-je
1
457,60
2
460,20
Ukrajna
Illja Kvasa
3
409,65
1 (B)[a 1]
432,65
3
454,55
4
Oroszország
Ilja Zaharov
6
388,30
2 (A)[b 1]
430,05
4
454,15
5
Mexikó
Julián Sánchez
4
403,30
1 (A)
434,30
5
433,10
6
USA
Aaron Fleshner
8
374,65
3 (A)
422,95
6
425,00
7
Oroszország
Igor Korjakin
5
388,50
3 (B)
373,90
7
417,40
8
Lengyelország
Andrzej Rzeszutek
7
379,25
2 (B)
397,90
8
390,10
9
Ukrajna
Dmitro Mesenszkij
10
370,25
4 (A)
364,15
10
Mexikó
Jahir Ocampo
9
371,40
4 (B)
360,00
11
Malajzia
Ahmad Azman
12
363,15
5 (B)
280,55
12
Ukrajna
Olekszij Prihorov
11
367,20
DSQ[c 1]
USA
Landon Marzullo
13
5 (A)
13
Oroszország
Alekszej Segaj
14
325,85
14
Malajzia
Muhammad Zain
15
323,60
15
Norvégia
Kristoffer Joergensen
16
311,75
16
Japán
Szakai Sho
17
307,90
17
USA
Brandon Watson
18
302,10
18
Svájc
Quentin Stoudmann
19
286,00
19
Dél-Korea
Kim Jin Yong
20
277,60
20
Svájc
Andrea Aloisio
21
272,45
21
Hongkong
Chuenli Foo
22
224,95
#
Ország[6]
Név
Selejtező
Középdöntő
Döntő
Rangsor
Pontok
Rangsor
Pontok
Rangsor
Pontok
Kína
He Csung
1
493,80
1
524,90
1
539,30
Mexikó
Julián Sánchez
2
476,70
5
446,10
1
515,50
Oroszország
Ilja Zaharov
14
379,20
10
413,30
3
471,95
4
Kína
Cse Kaj
3
464,00
2
493,55
4
441,80
5
Malajzia
Bryan Nickson Lomas
7
421,90
7
438,25
5
438,85
6
USA
Aaron Fleshner
9
401,60
6
444,55
6
438,35
7
Ukrajna
Illja Kvasa
4
443,50
3
474,95
7
428,25
8
USA
Brandon Watson
8
413,90
9
421,80
8
408,20
9
Ukrajna
Olekszij Prihorov
10
390,85
11
409,70
9
405,95
10
Japán
Szakai Sho
5
439,25
4
453,55
10
405,75
11
Japán
Okamoto Ju
13
382,30
8
436,95
11
396,30
12
Dél-Korea
Park Jiho
12
382,55
12
401,90
12
372,20
13
Oroszország
Igor Korjakin
11
386,75
13
400,85
14
Lengyelország
Andrzej Rzeszutek
6
425,00
14
400,60
DSQ[c 1]
USA
Landon Marzullo
15
15
Németország
Philipp Becker
16
364,95
15
400,45
16
Kolumbia
Víctor Hugo Ortega
20
353,20
16
383,55
17
Grúzia
Chola Chanturia
17
362,95
17
377,45
18
Svájc
Andrea Aloisio
19
361,45
18
345,05
19
Ukrajna
Dmitro Mesenszkij
18
362,65
20
Brazília
Ian Matos
21
345,80
21
Grúzia
Shota Korakhashvili
22
344,65
22
Mexikó
Jahir Ocampo
23
344,40
23
Malajzia
Muhammad Zain
24
330,80
24
Hongkong
Chuenli Foo
25
323,80
25
Dél-Korea
Kim Jin Yong
26
315,00
26
Svájc
Quentin Stoudmann
27
290,90
27
Oroszország
Alekszej Segaj
28
282,95
28
Norvégia
Kristoffer Joergensen
29
275,70
3 méteres szinkronugrás [ szerkesztés ]
10 méteres toronyugrás [ szerkesztés ]
#
Ország[8]
Név
Selejtező
Középdöntő
Döntő
Rangsor
Pontok
Rangsor
Pontok
Rangsor
Pontok
Kína
Vu Csün
1
485,05
3
517,50
1
537,00
Oroszország
Viktor Minyibajev
2
480,80
2
539,95
2
528,75
Mexikó
Rommel Pacheco
7
427,35
7
458,45
3
492,05
4
Kína
Huo Liang
4
480,35
1
548,05
4
488,30
5
Ukrajna
Olekszandr Bondar
3
480,60
4
487,70
5
487,75
6
Malajzia
Bryan Nickson Lomas
5
447,30
5
472,80
6
487,30
7
Mexikó
Jonathan Ruvalcaba
14
372,85
10
420,70
7
437,05
8
Ukrajna
Kosztjantin Miljajev
6
446,55
6
464,70
8
432,70
9
Oroszország
Roman Izmajlov
10
393,30
8
446,15
9
432,45
10
Japán
Okamoto Ju
11
391,10
11
395,90
10
410,25
11
Kolumbia
Víctor Hugo Ortega
9
405,90
9
435,55
11
388,90
12
Malajzia
Pardika Indoma Pang
15
346,60
12
383,10
12
387,10
13
Olaszország
Maicol Verzotto
12
384,80
13
381,20
14
Dél-Korea
Park Jiho
13
383,55
14
378,05
15
Japán
Murakami Kazuki
8
413,65
15
372,20
16
Németország
Christian Picker
19
307,05
16
371,00
17
USA
Aaron Fleshner
17
322,00
17
326,00
18
USA
Daniel Cox
18
315,25
18
310,55
19
Mexikó
Jahir Ocampo
16
338,30
20
Brazília
Renato Souza
20
293,10
10 méteres szinkronugrás [ szerkesztés ]
#
nemzet[10]
1m
3m
torony
3m szinkron
szinkron- torony
össz.
Kína
457,60
443,90
493,80
464,00
485,05
480,35
419,07
474,69
3718,46
Ukrajna
409,65
370,25
443,50
390,85
480,60
446,55
321,27
377,16
3239,83
Oroszország
388,50
388,30
386,75
379,20
480,80
393,30
369,42
453,42
3239,69
4
Mexikó
403,30
371,40
476,70
344,40
427,35
372,85
385,32
421,50
3202,82
5
Japán
307,90
439,25
382,30
413,65
391,10
374,40
375,57
2684,17
6
Malajzia
633,15
323,60
421,90
330,80
447,60
346,60
300,03
2533,38
7
USA
374,65
302,10
413,90
401,60
322,00
315,25
315,93
2445,43
8
Dél-Korea
277,60
382,55
315,00
383,55
370,02
399,36
2128,08
9
Svájc
286,00
272,45
361,45
290,90
349,29
1560,09
10
Grúzia
362,95
344,65
371,67
1079,27
11
Lengyelország
379,25
425,00
804,25
12
Kolumbia
353,20
405,90
759,10
13
Németország
364,95
307,05
672,00
14
Brazília
345,80
293,10
638,90
15
Norvégia
311,75
275,70
587,45
16
Hongkong
224,95
323,80
548,75
17
Olaszország
384,80
384,80
18
Észak-Korea
364,56
364,56
19
Egyesült Királyság
335,10
335,10
#
Ország[11]
Név
Selejtező
Középdöntő
Döntő
Rangsor
Pontok
Rangsor
Pontok
Rangsor
Pontok
Kína
Si Ting-mao
1
317,90
1
320,65
USA
Kelci Bryant
3
259,80
1 (B)[a 1]
280,20
2
304,00
Kína
Csen Je
2
272,45
3
283,30
4
Malajzia
Cheong Jun Hoong
4
257,90
1 (A)[b 1]
268,35
4
281,35
5
Ukrajna
Hanna Piszmenszka
6
254,80
2 (A)
258,40
5
277,65
6
USA
Loren Figueroa
7
254,70
3 (B)
262,20
6
277,60
7
Olaszország
Bátki Noémi
5
257,80
2 (B)
269,60
7
266,15
8
Oroszország
Jekatyerina Fedorcsenko
8
252,75
3 (A)
254,40
8
258,70
9
Mexikó
Tatiana Ortiz
9
250,40
4 (B)
251,80
10
Makaó
Sutian Choi
14
242,40
4 (A)
243,00
11
Ukrajna
Viktorija Potyehina
13
245,25
5 (B)
238,90
12
Oroszország
Natalja Zamjatyina
11
245,45
5 (A)
236,60
13
USA
Bianca Alvarez
10
246,60
14
Malajzia
Leong Mun Yee
12
245,60
15
Ukrajna
Olena Fedorovna
15
238,30
16
Olaszország
Annapaola Tocchio
15
238,30
17
Oroszország
Diana Csaplieva [d 1]
17
231,45
18
Brazília
Tammy Takagi
18
225,75
19
Észak-Korea
Ri Yong Hui
19
222,90
20
Ausztria
Veronika Kratochwil
20
221,75
21
Új-Zéland
Amy Kroening
21
220,10
22
Spanyolország
Jenifer del Carmen Benítez
22
220,00
23
Észak-Korea
Kim Un Hyang
23
215,45
24
Makaó
Sutkuan Choi
24
203,55
25
Hongkong
Queeniekwanling Yu
25
178,60
26
Norvégia
Ann Cathrin Loeland
26
177,75
DSQ[c 1]
Mexikó
Arantxa Chávez Muñoz
#
Ország[12]
Név
Selejtező
Középdöntő
Döntő
Rangsor
Pontok
Rangsor
Pontok
Rangsor
Pontok
Kína
Ho Ce
1
383,55
1
389,65
1
384,70
Kína
Vang Han
2
365,40
2
363,55
2
370,00
Mexikó
Paola Espinosa
10
280,10
4
329,70
3
323,60
4
USA
Kelci Bryant
4
324,35
3
330,55
4
312,75
5
Ukrajna
Hanna Piszmenszka
8
290,95
6
297,45
5
310,95
6
Oroszország
Diana Csaplieva
11
272,75
8
287,05
6
290,45
7
Ukrajna
Olena Fedorovna
7
317,05
5
319,00
7
290,25
8
USA
Bianca Alvarez
5
320,10
7
294,35
8
277,55
9
Mexikó
Arantxa Chávez Muñoz
20
214,75
9
285,20
9
274,80
10
Németország
Felicitas Anthea Lenz
15
238,30
10
273,80
10
264,65
11
Spanyolország
Jenifer del Carmen Benítez
13
256,05
12
259,65
11
263,15
12
Malajzia
Ng Yanyee
9
281,25
11
273,35
12
246,50
13
Malajzia
Cheong Jun Hoong
3
326,20
13
256,60
14
Észak-Korea
Ri Yong Hui
14
240,15
14
254,95
15
Japán
Nakagava Maj
21
200,60
15
246,30
16
Ausztria
Veronika Kratochwil
17
225,80
16
225,80
17
Észak-Korea
Kim Un Hyang
18
219,40
17
216,60
18
Makaó
Sutian Choi
12
264,15
18
194,70
19
Kína
Vang Hszin
6
318,25
20
Oroszország
Jekatyerina Fedorcsenko
16
226,95
21
USA
Carrie Dragland
19
217,95
22
Brazília
Tammy Takagi
22
171,60
23
Hongkong
Queeniekwanling Yu
23
160,60
3 méteres szinkronugrás [ szerkesztés ]
10 méteres toronyugrás [ szerkesztés ]
#
Ország[14]
Név
Selejtező
Középdöntő
Döntő
Rangsor
Pontok
Rangsor
Pontok
Rangsor
Pontok
Mexikó
Paola Espinosa
1
347,60
1
366,60
1
385,25
Malajzia
Pandalela Rinong Pamg
3
329,15
2
356,30
2
381,75
Kína
Vang Hszin
2
334,50
4
334,90
3
370,55
4
Olaszország
Bátki Noémi
5
321,80
6
318,95
4
344,75
5
Kína
Csen Ni
6
316,20
9
308,30
5
343,25
6
Ukrajna
Julia Prokopcsuk
15
272,00
7
317,30
6
335,70
7
Japán
Nakagava Maj
14
273,65
11
298,50
7
332,05
8
Mexikó
Tatiana Ortiz
4
328,20
3
346,95
8
312,80
9
Egyesült Királyság
Sarah Barrow
12
280,40
5
333,75
9
296,05
10
Egyesült Királyság
Jennifer Cowen
18
253,40
12
291,10
10
293,00
11
Észak-Korea
Kim Un Hyang
10
302,00
8
313,15
11
289,40
12
Oroszország
Olga Vintonjak
11
301,35
10
303,55
12
281,95
13
USA
Amelia Cozad
9
304,05
13
275,20
14
USA
Katherine Bell
7
309,10
14
271,25
15
Oroszország
Natalja Goncsarova
16
270,50
15
268,90
16
Németország
Felicitas Anthea Lenz
13
274,90
16
256,50
17
Németország
Stefanie Anthes
20
237,00
17
253,10
18
Ukrajna
Alina Csaplemko
17
260,70
18
239,45
19
Malajzia
Leong Mun Yee
8
306,95
20
USA
Carrie Dragland
19
250,15
21
Észak-Korea
Jang Ji Hye
21
221,70
22
Ukrajna
Viktorija Potyehina
22
219,60
10 méteres szinkronugrás [ szerkesztés ]
#
nemzet[16]
1m
3m
torony
3m szinkron
szinkron- torony
össz.
Kína
317,90
272,45
383,55
365,40
334,50
316,20
334,20
349,98
2674,18
USA
259,80
254,70
324,35
320,10
309,10
304,05
292,50
308,43
2373,03
Malajzia
257,90
245,40
326,20
281,25
329,15
306,95
272,40
316,98
2336,23
4
Ukrajna
254,80
245,25
317,05
290,95
272,00
260,70
301,50
289,56
2231,81
5
Oroszország
252,75
245,45
272,75
226,95
301,35
270,50
237,27
264,30
2071,32
6
Mexikó
250,40
280,10
214,75
347,60
328,20
284,10
330,48
2035,63
7
Dél-Korea
222,90
215,45
240,15
219,40
302,00
221,70
260,88
295,32
1977,80
8
Makaó
242,40
203,55
264,15
223,44
933,54
9
Olaszország
257,80
238,30
321,80
817,90
10
Egyesült Királyság
280,40
253,40
270,54
804,34
11
Németország
238,30
274,90
237,00
750,20
12
Spanyolország
220,00
256,05
476,05
13
Japán
200,60
273,65
474,25
14
Ausztria
221,75
225,80
447,55
15
Brazília
225,75
171,60
397,35
16
Hongkong
178,60
160,60
339,20
17
Új-Zéland
220,10
220,10
18
Norvégia
177,75
177,75
↑ a b B csoport
↑ a b A csoport
↑ a b c d diszkalifikálva
↑ Диана Валериевна Чаплиева
↑ Games Results - Diving Archiválva 2011. október 13-i dátummal a Wayback Machine -ben URL hozzáférés – 2011. szeptember 15.
↑ NUMBER OF ENTRIES BY COUNTRY / REGION, letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2011. augusztus 14-i dátummal a Wayback Machine -ben (2011. szeptember 15.)
↑ MEDAL STANDINGS, letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2012. december 5-i dátummal az Archive.is -en (2011. szeptember 15.)
↑ MEDALLISTS BY EVENT, letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2011. október 13-i dátummal a Wayback Machine -ben (2011. szeptember 15.)
↑ Men’s 1 m results summary, letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2011. október 13-i dátummal a Wayback Machine -ben (2011. szeptember 15.)
↑ Men’s 3 m results summary, letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2011. október 13-i dátummal a Wayback Machine -ben (2011. szeptember 15.)
↑ Men’s synchronised 3m springboard (Final), letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2011. október 13-i dátummal a Wayback Machine -ben (2011. szeptember 15.)
↑ Men’s platform results summary, letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2011. október 13-i dátummal a Wayback Machine -ben (2011. szeptember 15.)
↑ Men’s synchronised 10m platform, letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2011. október 13-i dátummal a Wayback Machine -ben (2011. szeptember 15.)
↑ Men’s team event results, letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2011. október 13-i dátummal a Wayback Machine -ben (2011. szeptember 15.)
↑ Women’s 1m springboard results summary, letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2011. október 13-i dátummal a Wayback Machine -ben (2011. szeptember 15.)
↑ Women’s 3m springboard results summary, letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2011. október 13-i dátummal a Wayback Machine -ben (2011. szeptember 15.)
↑ Women’s synchronised 3m springboard (Final), letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2011. október 13-i dátummal a Wayback Machine -ben (2011. szeptember 15.)
↑ Women’s platform results summary, letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2011. október 13-i dátummal a Wayback Machine -ben (2011. szeptember 15.)
↑ Women’s synchronised 10m platform, letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2011. október 13-i dátummal a Wayback Machine -ben (2011. szeptember 15.)
↑ Women’s team event results, letöltve mint PDF a match.sz2011.org-ról Archiválva 2011. október 13-i dátummal a Wayback Machine -ben (2011. szeptember 15.)